Penetrace XILIX GEL FONGI+

XILIX GEL FONGI+ Nabízíme jedinečný a účinný prostředek na likvidaci dřevokazného hmyzu, kterým u Vás spolehlivě zahubíme dřevokazný hmyz.
V čem spočívají jeho výhody?

Hlavní odlišnost je v tom, že XILIX se díky své gelové konzistenci lehce udrží i na svislých a nejen svislých plochách. Drží i na stropě, a to dokáže i v silnější vrstvě než by mohlo být potřeba. I nejvyšší doporučená dávka 450 g/m2 se na všech plochách bezproblémově udrží. Následně tato zásoba, toto množství gelu postupně penetruje hluboko do dřevní hmoty v optimálních případech až do hloubky 30mm. U menších profilů není tedy nutno dřevěné prvky vrtat a injektovat. U větších profilů se injektuje podle zjištěné míry napadení.

Na rozdíl od kapalných přípravků stačí jen jeden postřik předepsanou dávkou a je dosaženo větších penetračních účinků. Po správné aplikaci prostředku firma ADKALIS zaručuje 10 letou účinnost. Gelový přípravek XILIX GEL FONGI+ má sanační i preventivní účinky, a to jak proti larvám hmyzu, tak proti dřevokazným houbám. Sanační (likvidační) účinky gelu eliminují spolehlivě všechna vývojová stadia dřevokazného hmyzu, tj. vajíčka, larvy i obsah kukly před dokončením vývoje v dospělého jedince.

Proč je důležité dřevo důkladně mechanicky očistit

Před aplikací jakéhokoliv sanačního přípravku, Xilix gelu i klasického tekutého, je třeba dřevo nejprve očistit. Proč? Hned z několika dobrých důvodů!

  1. Chceme, aby se přípravek vsáknul do dřeva a ne do vrstvy prachu a špíny. Prach navíc bývá vodoodpudivý…
  2. Teprve při důkladném mechanickém očištění se ukáže skutečný rozsah napadení.

    I velmi silně napadený trám může totiž na první pohled, dokonce i na poklep, vypadat jako v podstatě zdravý. Teprve při mechanickém čistění (broušení) se odhalí všechna místa, kde je pod neporušenou vrchní slupkou dřevo prožrané. Kdybychom dřevo neobrousili, zůstaly by pod svrchní slupkou dutiny a chodbičky vyplněné vzduchem a trusem larev (pověstný žlutý prášek). Dutiny a prach zamezují pronikání přípravku do větší hloubky, kde se však právě nacházejí aktivní larvy. A my potřebujeme dostat přípravek až k nim. Důkladným mechanickým očištěním odstraníme prach, požerky a nesoudržné zbytky dřeva, čímž připravíme podmínky pro průnik přípravku do maximální hloubky. Pro larvy to znamená rychlou smrt. Kdybychom dutiny ponechali, některé larvy by se za ně mohly schovat.  Neboli pouhé ofoukání tlakovým vzduchem nebo dokonce „omytí“ přípravkem až během jeho aplikace rozhodně nestačí!
  3. Chceme vědět, co vlastně v daném místě z trámu zbylo. Má ještě dostatečnou nosnost? Nebylo by lépe jej vyměnit? Bez obroušení to nezjistíme.

DALŠÍ VÝHODY XILIX GELU jsou

Ke stažení

Bezpečnostní list XILIX GEL CURATIF FONGI PLUS

D DIDIER - CERTIFICAT - Střechy Kostelecký

Obecný návod

Penetrace xilix gelu

Prohlášení o shodě

SLOM ceník XILIX GEL 2023

Technický list XILIX GEL CURATIF FONGI PLUS

XILIX letáček

Zdravotní nezávadnost Xilixu